<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

 

 

     زن ها و شوهرها بدانند

١١ عامل که باعث از هم پاشيدن زندگي زناشويي ميشود
توصيه به زوج هاي جوان اين است که زياد سخت نگيريد. هيچ گاه به خود اجازه ندهيد که طلاق به ذهنتان خطور کند. حتي در بحراني ترين لحظات زندگي و در اوج کشمکش ها و اختلاف هاي زناشويي ، طلاق تنها راه حل نيست . مطمئن باشيد که پس از طلاق مشکلات و سختي هاي زيادي انتظارتان را مي کشد.

هر يک از نکات زير مي تواند زندگي زناشويي را به بن بست بکشاند .


١ - تعهد بيش از اندازه و خستگي جسمي وروحي
اين مشکل در زوج هاي جواني که در مدرسه يا دانشگاه تحصيل مي کنند و يا تازه در جايي استخدام شده اند بيشتر به چشم مي خورد . حتي الامکان سعي نکنيد اوايل ازدواج به دانشگاه برويد ، کار تمام وقت داشته باشيد، صاحب فرزندي شويد، خانه بسازيد و يا کارو کاسبي جديدي راه بيندازيد. اين کارها مشکلات و سختي هاي زيادي به همراه دارد و بسياري از زوج ها ي جواني که با اين مشکلات روبه رو مي شوند، پس از آن که ازدواجشان باشکست مواجه مي شود با تعجب ازخود مي پرسند : (( چرا چنين اتفاقي افتاد؟))
مسئوليت و مشغله هاي زياد باعث مي شود که زن و شوهر فرصت کمي براي همديگر داشته باشند وبنابراين فاصله ي آن ها روز به روز افزايش مي يابد و زماني مير سد که براي هم مثل دو غريبه هستند، پس سعي کنيد دراوايل ازدواج ، براي خود ، کار و دردسرنتراشيد و وقت بيشتري را با هم بگذرانيد تا همديگر را بيشتر بشناسيد.

٢- صورت حساب هاي بالا و بحث برسر نحوه ي خرج کردن پول
اجناس مصرفي خود را با پول نقد خريداري کنيد، در غير اين صورت آن ها را به صورت قسطي نخريد . تمام پولتان را براي خريد خانه يا اتومبيل که استطاعت خريد آن را نداريد خرج نکيند. هميشه مقداري از پولتان را براي روز مبادا پس انداز کنيد وبا ان به سفرهاي کوتاه برويد و يا اگر صاحب فرزندي هستيد، آن را براي مواقع ضروري کنار بگذاريد. سعي کنيد درآمدتان را عاقلانه و درست خرج کنيد.

٣ - خودپسندي
درجهان دوگروه از مردم وجود دارند ، افراد بخشنده و افراد گيرنده . ازدواج دونفر بخشنده مي تواند يک مسئله ي رضايت بخش و خوشايند براي هر دو طرف باشد، بين دونفر بخشنده و گيرنده هميشه اصطکاک وجود دارد ، اما دو نفر گيرنده در عرض شش هفته زندگي مشترک ، به جان هم مي افتند و دمار از زندگي هم در مي آورند. خودپسندي و خودخواهي ، ازدواج را به ورطه نابودي مي کشاند.

٤ - دخالت والدين
اگر زن يا شوهر به طور کامل از والدينشان جدا نشوند، احتمال بروز مشکل در زندگي زناشويي آن ها وجود خواهد داشت . بعضي از والدين دوست ندارند فرزندشان پس از ازدواج دور شود و ترجيح مي دهند که در کنارشان زندگي کند. آن ها به اين مسئله توجه ندارند که دراين صورت ممکن است باعث به وجود آوردن مشکل در زندگي مشترک فرزندشان شوند.

٥ - توقعات زياد و بي جا
بسياري از زوجين انتظار دارند که پس از ازدواج وارد يک سرزمين پر از شادي و خوشبختي شوند. آن ها هميشه روياي قصر پريان را در سر مي پرورانند، غافل از اين که گاهي اوقات درزندگي زناشويي مشکلاتي پيش مي آيد که عرصه زندگي آن ها را تنگ مي کند.  

٦ - بحث و جدل
سخن ما با کساني است که فضاي خانه را با بحث و دعواهاي خود مسموم کرده و باعث رنجش و نگراني طرف مقابل خود مي شوند و او را از ادامه ي زندگي مشترک دلسرد مي کنند. بدبيني و حسادت ، يکي از علل ايجاد جروبحث زوجين است و خودبيني عامل ديگري است که باعث آزار رساندن به طرف مقابل مي شود.

٧ - اعتياد
اعتياد نه تنها باعث از هم پاشيدن زندگي مشترک مي شود بلکه فرد را نيز از بين مي برد. هميشه از مواد مخدر و مشروبات الکلي دوري کنيد.

٨ - خيانت و بي وفايي نسبت به همسر
ازدواج ، پيمان و تعهد بين دو نفر است و آن ها را متعهد مي سازد که تا آخر عمر به هم وفادر بمانند و در غم و شادي هاي زندگي ، شريک يکديگر ب اشند. متاسفانه بعضي از همسران به اين تعهد پايدار نمي مانند و پس از مدتي از جاده درستي منحرف مي شوند و به همسرشان خيانت مي کنند و با اين کار کتاب زندگي مشترکشان را براي هميشه مي بندند.

٩ - شکست در کارو تجارت
اين مسئله به خصوص در مردان بسيار به چشم مي خورد. اضطراب و نگراني که به دنبال اين شکست ايجاد مي شود ، باعث آشفته کردن کانون خانواده مي شود.

١٠ - موفقيت در تجارت و کسب و کار
شايد خطر موفق شدن در تجارت يا به اصطلاح يک شبه پولدار شدن بيشتر از شکست در تجارت باشد . گاهي اوقات ، ثروت يک باره اي که به طرف خانواده ها سرازير مي شود باعث دورشدن آن ها از يکديگر و منجر به مرگ زندگي مشترک مي شود.

١١ - ازدواج درسنين پايين
آمار طلاق در بين دختراني که در سنين ١٧ - ١٤ سالگي ازدواج مي کنند دوبرابر بيشتر از دختراني است که در سنين ١٩ - ١٨ سالگي ازدواج مي کنند و نيز کساني که در سنين ١٩ -١٨سالگي ازدواج مي کنند ، ٧٥ برابر بيشتر از کساني که در سنين ٢٠ سالگي پيمان زناشويي مي بندند به دادگاه هاي طلاق قدم مي گذارند . اين آمارنشان مي دهد که فشار ناشي از اضطراب و هيجان هاي دوران نوجواني با مشکلات زندگي مشترک در هم مي آميزد و خيلي زود زن و شوهر را به پاي ميز طلاق مي کشاند.

 

 

/ 0 نظر / 2 بازدید